Long Hair
Breed Judge: Mr. S. Sandford
Award
Green Star Dog CHEDHAM RAGS TO RICHES JW (Mr M & Mrs K MacDonald)
Res Green Star Dog EMINENCE AMBASSADOR JCH,JD,CJW'10 (Mr G Graham)
Green Star Bitch EMINENCE BELIEVE IN ME (Mrs Paula McCrea)
Res Green Star Bitch ISLAMORADA AMAZING GRACE (Mr & Mrs B O Sullivan)
Best Of Breed EMINENCE BELIEVE IN ME (Mrs Paula McCrea)
Reserve Best Of Breed CHEDHAM RAGS TO RICHES JW (Mr M & Mrs K MacDonald)
Class Results
Class Placing Dog
Puppy Dog 1 LANEBERN THE MAGICIAN (Mrs K & Mr S G Lane)
Junior Dog 1 LANEBERN BLACK MAGIC (Mr & Mrs B O Sullivan)
Intermediate Dog 1 CHEDHAM OVER THE MOON (Mr M & Mrs K MacDonald)
Open Dog 1 CHEDHAM RAGS TO RICHES JW (Mr M & Mrs K MacDonald)
Open Dog 2 EMINENCE AMBASSADOR JCH,JD,CJW'10 (Mr G Graham)
Open Dog 3 BERNEGARDEN'S WILD AT HEART (Miss V & Mr C Baber & Wittin)
Champion Dog 1 NOR CH TOFFE LOFFE'S VI-TO (Ms. S English)
Champion Dog 2 IR CH CHANDLIMORE BAD BOY BLACK IRISH JUN CH, JD (Mrs AM & M & Mr T Cronin & Nagrecha)
Champion Dog 3 CH DEELBERNE ALFRED CW '10, EJW '09, JUN CH, JD (Miss Justine Greer)
Puppy Bitch 1 DEELBERNE BE BOP A LULA (Mrs Angela East)
Junior Bitch 1 EMINENCE BELIEVE IN ME (Mrs Paula McCrea)
Intermediate Bitch 1 CARASHON HOPES'N DREAMS FOR CHANDLIMORE (Mrs AM & M & Mr T Cronin & Nagrecha)
Open Bitch 1 ISLAMORADA AMAZING GRACE (Mr & Mrs B O Sullivan)
Open Bitch 2 TOFFE LOFFE'S EVELINE (NOR) IR JUNIOR CH (Ms. S English)
Open Bitch 3 RATHLEAGUE BARBIE (Mrs Angela East)
Champion Bitch 1 GB CH FINETIME NIGHTSHADE (Miss H Thomas)
Champion Bitch 2 VV-09 SK CH HEMLOCK VAN'T HOF TER QUINNI (Mr & Mrs B O Sullivan)
Shorthair
Award Dog
Green Star Dog SCANDIA'S LEO (Ms Britt Halvorsen)
Res Green Star Dog ABBOTSBURY VOLCANO WITH CHANDLIMORE (Mrs K, Mr S G & Mr T Lane & Nagrecha)
Green Star Bitch NOR CH , IR CH, DK CH, SWE CH TOFFE LOFFE'S SUN-SHINE CW10 (Ms. S English)
Res Green Star Bitch CHANDLIMORE BAG O TRICKS (Mr M & MRS M Cronin & Sargent)
Best Of Breed SCANDIA'S LEO (Ms Britt Halvorsen)
Reserve Best Of Breed NOR CH , IR CH, DK CH, SWE CH TOFFE LOFFE'S SUN-SHINE CW10 (Ms. S English)
Class Results
Class Placing Dog
Junior Dog 1 BERNEGARDEN'S BAD JACK FINN (Mr & Mrs B O Sullivan)
Junior Dog 2 EMINENCE BETTER BELIEVE IT (Mrs Paula McCrea)
Open Dog 1 ABBOTSBURY VOLCANO WITH CHANDLIMORE (Mrs K, Mr S G & Mr T Lane & Nagrecha)
Champion Dog 1 SCANDIA'S LEO (Ms Britt Halvorsen)
Champion Dog 2 NOR CH TOFFE LOFFE'S UNO (Mr & Mrs Anne Brita & Jan Erik Tangen)
Puppy Bitch 1 FINETIME SHADY LADY BY LANEBERN (Mrs K & Mr S G Lane)
Junior Bitch 1 EMINENCE CAN'T FORGET YOU (Mrs Paula McCrea)
Open Bitch 1 CHANDLIMORE BAG O TRICKS (Mr M & MRS M Cronin & Sargent)
Open Bitch 2 BARNAHELY BEO (MrsG Barry)
Champion Bitch 1 NOR CH , IR CH, DK CH, SWE CH TOFFE LOFFE'S SUN-SHINE CW10 (Ms. S English)